Պատմաբան Վահե Սարգսյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. «Երկու հռետորական հարց. *** |
Ինչպես հայտնել ենք, ԱԺ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը մեղադրվում է կաշառք վերցնելու երկու դրվագով։ Առաջին դրվագով պատգամավորը 300 հազար ԱՄՆ դոլար կաշառք է ուզել, որ Հայաստանից, սահմանված ընթացակարգերի խախտմամբ, առանց խոչընդոտների, մանր եղջերավոր անասուններ արտահանեն Արաբական Միացյալ Էմիրություններ։ Սակայն պատգամավորի դեմ ցուցմունք տված անձը՝ Աշոտը, պատմել է, որ վերջնական առաջարկվել է 20 հազար դոլար, որը չի բավարարել պատգամավորին և նա գումարը չի վերցրել։ Իսկ երկրորդ դրվագում ներկայացված մեղադրանքի համաձայն Աղազարյանը 23 հազար դոլար կաշառք է վերցրել շինթույլտվություն ստանալու նպատակով։ Այս մասին հայտնել և պատգամավորի դեմ տեսաձայնագրությամբ ցուցմունք է տվել «Էկո Սիթի Ա․Ռ» ՍՊ ընկերության հիմնադիր՝ Արամ Մկրտչյանը։ |
«Դուք քաղաքական պատվեր եք կատարում»,- ԱԺ-ում, դիմելով գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին, ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանը։ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին միջնորդագիրը։ *** |
ԱԺ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի կողմից իրեն ներկայացված մեղադրանքներից հետո ելույթ ունեցավ՝ ներկայացնելով իր տեսակետը։ Անդրադառնալով շինթույլտվության նպատակով կաշառք պահանջելու մեղադրանքին՝ Աղազարյանն ասաց, որ իր դեմ ցուցմունք տված Արամ Մկրտչյանը, ով պատմել է պատգամավորին 23 հազար դոլար կաշառք տալու մասին, իր դեմ է դուրս եկել, երբ ինքը մերժել է կառուցապատման թույլտվություն ստանալու հարցում։ Նա նշեց, որ Արամից պարտքով 8000 դոլար է վերցրած եղել՝ տան վերանորոգման նպատակով, ինչն էլ վերադարձրել է։ |